This page has not been translated yet into your language. Below is the original version in Turkish.

HAKKIMIZDA

Geçmişte okuma yazmanın önemi ne idiyse bugün kodlama öğrenmenin önemi odur.

Günümüz bilgisayar programlama teknolojileri çok ileri seviyelere gelmiş olmasına rağmen, kod okur yazarlığı çok gerilerdedir. Bilgisayarlar ve bilgisayar programları, bilimden sanayiye, sağlıktan eğitime, sanattan eğlenceye hayatımızın her alanına girmiş olmasına rağmen, kod okur yazarlığını artıracak, zamandan ve mekandan bağımsız olarak erişilebilen eğitim platformlarının kısıtlılığına ve var olanların yetersizliğine çözüm üretmek istiyoruz.

Kodlama öğrenmenin, istenilen zamanda ve istenilen mekandan her an ulaşılabilen, ücretsiz, keyifli şekilde, uygulayarak, sosyalleşerek olması gerektiğine inanıyoruz. codenti.com olarak tüm dünyaya kodlama öğretmeyi amaçlıyoruz.

Codenti, bu manifesto doğrultusunda, Eylül 2019'da, asıl mesleği diş hekimliği olan, web uygulama geliştirmeye ve kodlamaya gönül vermiş Tuncay DÜNDAR tarafından kurulmuş bir platformdur.

Dünyanın tüm güzel insanlarına faydalı olmasını umut ediyoruz.Creative Commons License
Written descriptions and code snippets are licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License(Youtube videos have their own licenses).